Lajme


Basha-Xhafës: Ministër i Brendshëm bëhesh vetëm po kalove mbi trupat tanë

March 17, 2017Politike

Basha-Xhafës: Ministër i Brendshëm bëhesh vetëm po kalove mbi trupat tanë

March 17, 2017
Basha24-620x413.jpg

Kryetari i PD-së Lulzim Basha ka qenë i ashpër sot me akuzat ndaj qeverisë dhe sidomos ministrit të ri të Punëve të Brendshme, Fatmir Xhafa. Ai u zotua se nuk do e lejojë atë të kalojë pragun e Ministrisë së Brendshme përveçse mbi trupat e demokratëve. Gjithashtu Basha i bëri thirrje Xhafës të tërhiqet menjëherë nga aventura që ka nisur. Duke folur më Xhafën, kryedemokrati tha se shqiptarët e dinë që ka qenë ujk i vjetër i diktaturës dhe i narko-trafikut.

Radi +2