Lajme


Konflikti banal në Bathore, vritet me çifte nga 16-vjeçari

March 18, 2017Aktualitet

Konflikti banal në Bathore, vritet me çifte nga 16-vjeçari

March 18, 2017
policia.jpg

Një person ka gjetur vdekjen pas një përplasje me armë që pati gjatë ditës së djeshme në zonën e Bathores, në periferi të Tiranës.

Aleksandër Barlika u qëllua me çifte nga një 16-vjeçar me inicialet L.C i cili ka rënë në prangat e policisë. Tre persona të tjerë u arrestuan, mes të cilëve, babai i autorit, Rasim C, 49 vjeç, Altin Barlika 38 vjeç dhe nipi i këtij të fundit K. P 16 vjeç, të gjithë banues në Tiranë.

Uniformat blu të kryeqytetit kanë mundur të zbardhin konfliktin e ndodhur duke vënë në pranga katër personat që u përfshinë në sherr me njëri-tjetrin në Bathore për motive që nga policia cilësohen si të “dobëta”.